Image

— Sekcja impro

Sekcja Impro to przestrzeń artystyczna i edukacyjna bazująca na potencjale sztuki impro.

Działania Sekcji Impro skupione są wokół teatru improwizacji, który od 8 lat z powodzeniem rozwija się w MCK w Bydgoszczy. To miejsce, gdzie realizowane są różnorodne zadania związane ze sztuką impro w zakresie zarówno edukacji jak i prezentacji artystycznej. W ramach Sceny impro prezentujemy działania lokalnych, polskich i zagranicznych teatrów impro zajmujących się różnymi formami improwizacji teatralnej. Regularnie na scenie MCK grają nasze składy impro - Teatr wymyWammy, duet Dwie Siostry, duet Ostatnia Łąka.

Zapraszamy na spektakle, warsztaty, lekcje, dyskusje i inne wyjątkowe teatralne wydarzenia.

Nazywamy się wymyWammy

Tworzymy pierwszy teatr improwizowany w Bydgoszczy. Działamy od 2012 roku. Regularnie występujemy na deskach Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy i w całym kraju.

— Zespół

Alicja Dobrowolna
Alicja Dobrowolna
Ala - gejzer uczuć i uniesień; regularnie doświadcza emocjonalnych burz. Z improwizacją związana od czasu legendarnych występów na koloniach. Jej tajną bronią jest cierpliwość, jawną - serdeczność i humor. Najgorsza kara, to zabronić jej mówić. Kocha akweny i egzotykę. Matka adopcyjna morświna. Ze sportów letnich uznaje pływanie łódką po jeziorze, zimowymi po prostu pogardza.
Katarzyna Chmara
Katarzyna Chmara
Kasia - jej drugie imię to akcja - kiedy myślisz, żeby wykonać jakąś czynność, ona zdążyła zrobić ją 2 razy. Mistrzyni porównań i powiedzonek, których nikt nigdy wcześniej nie słyszał. Nieustraszona w podejmowaniu wyzwań i przecieraniu nowych szlaków. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Równie przekonująco zagra Marylin Monroe, co górnika. Tworzy piosenki na poczekaniu. Burzy mury i przesuwa skały swoim głosem!
Agnieszka Szałkowska
Agnieszka Szałkowska
Agnieszka - połączenie łagodności, pasji i sportowego ducha. Potrafi zmuszać ludzi do wysiłku w taki sposób, że są jej za to wdzięczni. Na scenie wcielenie mistrza zen, na parkiecie - latynoskiej tancerki. Czuła na uroki codzienności. Jej komediowy sznyt to rozbawianie z zachowaniem poważnego wyrazu twarzy. Śmieszy podwójnie!
Jagoda Ptaszyńska
Jagoda Ptaszyńska
Jagoda - wrażliwość i ciepło ukryte pod powierzchnią nieokiełznania. Hipsterka improwizacji, cudownie nieprzewidywalna na scenie. Skupiona na poszukiwaniu swoich ścieżek. Robi świetne malunki z jeszcze lepszymi opisami. Miłośniczka pisania listów. Kocha nowe słowa i jak jakieś pozna, to nadużywa przez tydzień. Tworzy też własne!